Spotkanie z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w Mielcu

W niedzielę (4 września) Prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z wyborcami w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Wcześniej udał się przed odsłonięty w sobotę, największy w kraju pomnik Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych, gdzie złożył kwiaty.

– Prowadzimy politykę, która ma doprowadzić do wyjścia z kryzysów. Chcemy szybciej i dalej rozwijać kraj. To są cele, które przyświecają nam od momentu przejęcia władzy – mówił podczas spotkania Prezes Jarosław Kaczyński.

Wymieniał również kolejne cele jakie stawia przed swoim rządem. Jednym z nich jest ograniczenie przywilejów dla elit. – Chcemy wprowadzić pewną trudną zmianę, bo to też kwestia konstytucyjna. Chcemy znieść immunitety, mówię o tzw. immunitetach formalnych – powiedział i dodał, że chodzi o to, żeby urzędnicy państwowi nie byli chronieni m.in. w przypadku kradzieży czy jazdy po pijanemu samochodem. – To nie powinno być w żaden sposób osłaniane immunitetem. Dotyczy to proszę państwa także sędziów i prokuratorów – podkreślił.

Prezes PiS odniósł się też do kryzysu ekonomicznego i energetycznego, z jakim zmaga się Polska. – Straty społeczne będą nie ma się co oszukiwać. Nie da się przez to przejść suchą nogą, ale te straty będą niewielkie – zapewnił podczas spotkania z mieszkańcami Mielca zaznaczając, że przyszłym roku inflacja będzie już niższa.

Zdjęcia pochodzą z portalu hej.mielec.pl.