Poseł Koalicji Obywatelskiej o wygaszaniu oddziałów zakaźnych na Podkarpaciu

Poseł KO Paweł Poncyliusz we wczorajszej audycji „Dwie strony” (2 marca 2020 r.) w Polskim Radiu 24 wprowadził słuchaczy w błąd!

 

Poseł KO Paweł Poncyliusz we wczorajszej audycji „Dwie strony” (2 marca 2020 r.) w Polskim Radiu 24 wprowadził słuchaczy w błąd!

Otóż opisując sytuację służby zdrowia w Polsce oraz stan przygotowania oddziałów zakaźnych szpitali w sytuacji zagrożenia koronawirusem, stwierdził:

„No i teraz przychodzi koronawirus i okazuje się, że te oddziały nie funkcjonują albo zostają wygaszane”.

Na pytanie redaktora, czy ma jakieś konkretne przykłady, poseł Paweł Poncyliusz – Ambasador Podkarpacia, jak czytamy na jego fanpage’u odpowiedział:

Wydaje mi się, że na Podkarpaciu albo to dotyczy Mielca albo Rzeszowa, któregoś z dużych, większych miast na terenie Podkarpacia….”

Panie Pośle, apelujemy do Pana, żeby nie rozpowszechniał Pan nieprawdziwych i niesprawdzonych informacji.

Otóż, oddział zakaźny mieleckiego szpitala funkcjonuje i jest przygotowany na przyjęcia pacjentów, o czym doskonale powinna wiedzieć inna posłanka KO – Krystyna Skowrońska.

Jeżeli chodzi o oddział zakaźny w Rzeszowie, to nie mógł on zostać zamknięty, ponieważ od ponad 50 lat to Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych z pododdziałem Hepatologicznym w Łańcucie pełni rolę oddziału zakaźnego dla Rzeszowa i okolicznych powiatów obejmując opieką populację ponad 500 tysięcy mieszkańców województwa podkarpackiego.

Nawet jeśli w którejś placówce zostały zniesione odwiedziny pacjentów to nie znaczy, że oddział jest zamknięty! Bardzo prosimy Pana Posła, żeby nie rozpowszechniał nieprawdziwych informacji na antenie radia, bo dostajemy sygnały od zaniepokojonych sytuacją mieszkańców powiatu dębickiego.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazał się komunikat z listą szpitali, do których można zgłosić się, jeżeli zaobserwujemy objawy koronawirusa u sobie lub u naszych bliskich.

Województwo podkarpackie:

  1. Dębica – Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Chorób Wątroby, Krakowska 91
  2. Jarosław – Centrum Opieki Medycznej, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny z Pododdziałem Hepatologicznym i Ośrodkiem Leczenia WZW, 3 Maja 70
  3. Jasło – Szpital Specjalistyczny w Jaśle, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny I WZW, Lwowska 22
  4. Łańcut – Centrum Medyczne w Łańcucie Sp. Z O.O., Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych Z Pododdziałem Hepatologicznym, Ignacego Paderewskiego 5
  5. Mielec – Szpital Specjalistyczny Im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny I Chorób Wątroby, Żeromskiego 22
  6. Przemyśl – Wojewódzki Szpital Im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, Rogozińskiego 30
  7. Sanok – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, 800-Lecia 26