Konferencja prasowa na temat programowej „Piątki PiS”

W poniedziałek 25 lutego w biurze poselskim  posła Jana Warzechy odbyła się konferencja prasowa z udziałem senatora RP Zdzisława Pupy i starosty powiatu dębickiego Piotra Chęćka.

W poniedziałek 25 lutego w biurze poselskim  posła Jana Warzechy odbyła się konferencja prasowa z udziałem senatora RP Zdzisława Pupy i starosty powiatu dębickiego Piotra Chęćka. Tematem spotkania z dziennikarzami była sobotnia konwencja PiS pod hasłem „Nowa arena programowa”, na której premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński podsumowali dokonania rządu i wyznaczyli cele na kolejne lata a także sprawy regionalne i lokalne.

Poseł Warzecha omówił tzw. „Piątkę PiS”. Wśród pięciu głównych założeń programowych przedstawionych przez Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego znalazły się 500+ również na pierwsze dziecko w rodzinie, dodatkowa emerytura, tzw. trzynastka dla emerytów, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie kosztów pracy i przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych. Senator Pupa odnosząc się do założeń programowych podkreślił ich znaczenie dla przyszłości polskich rodzin i gospodarczego rozwoju naszego kraju.

Poseł wymienił sztandarowe inwestycje planowane i realizowane na Podkarpaciu. Wśród nich budowę drogi krajowej S-19 (Via Carpatia), Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz, Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej, budowę Podkarpackiego Centrum Zdrowia Dziecka w Rzeszowie, Centralnego Ośrodka Sportu w Ustrzykach Dolnych, remont linii kolejowej L-25, budowę Zbiornika Kąty-Myscowa, przebudowę drogi E-73 Jasło -Pilzno.

Starosta i poseł omówili także najważniejsze inwestycje na terenie powiatu dębickiego. Wśród nich poseł Warzecha wymienił planowany odwiert geotermalny w Dębicy z dofinansowaniem z NFOŚ, remonty lodowiska i dębickich domów kultury Mors i Śnieżka (w trakcie przebudowy), rozbudowę Sądu Rejonowego w Dębicy, oraz budowę i otwarcie (już 28 lutego) nowego bloku operacyjnego i lądowiska dla helikopterów w dębickim szpitalu. Starosta omówił na jakim etapie realizacji jest m.in. budowa łączników z autostradą Dębica -Wschód, budowa Szkoły Specjalnej w Dębicy i  mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

{phocagallery view=category|categoryid=151|limitstart=0|limitcount=0|displayname=0|displaydownload=0}