Lista kandydatów PiS do Sejmu RP

 

Pełna lista kandydatów na posłów na Sejm RP z okręgu 23 wraz z krótkimi charakterystykami.


 

Poniżej zamieszczamy pełną listę kandydatów na posłów na Sejm RP z okręgu 23 wraz z krótkimi charakterystykami.Lista Kandydatów Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość

do Sejmu RP


 

1. Hrynkiewicz Józefa

Profesor nauk humanistycznych, socjolog, wykładowca akademicki, poseł na Sejm RP. Specjalizuje się w uwarunkowaniach i strategii rozwoju polityki społecznej, uwarunkowaniach społecznych rozwoju demograficznego oraz rozwoju samorządów społecznych, ruchów i inicjatyw obywatelskich.


2. Buczak Wojciech

Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, związkowiec i samorządowiec. W 1998 r. został wybrany na Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Regionu Rzeszowskiego. Zawodowo związany z Wytwórnią Sprzętu Komunikacyjnego „PZL Rzeszów”.


3. Błądek Antoni

Poseł na Sejm RP, samorządowiec. Był członkiem pierwszej komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” przy Hucie Stalowa Wola. W latach 1992-2001 był członkiem rady nadzorczej HSW wybieranym przez pracowników.

 

4. Moskal Kazimierz

Poseł na Sejm RP, w latach 1991-2005 pracował  jako nauczyciel i dyrektor szkół w Dębicy. Przez dwie kadencje pełnił funkcję radnego Rady Miejskiej w Ropczycach.

 

5. Chmielowiec Zbigniew

Poseł na Sejm RP, samorządowiec, z wykształcenia inżynier ochrony środowiska. W latach 1998 – 2005 pełnił funkcję burmistrza Kolbuszowej.

 

6. Szlachta Andrzej

Poseł na Sejm RP, samorządowiec, wykładowca akademicki. Pracował jako asystent, następnieadiunkt na Politechnice Rzeszowskiej. W 1980 został przewodniczącym komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” W latach 1999-2002 prezydent Rzeszowa.

 

7. Gołojuch Kazimierz

Poseł na Sejm RP, samorządowiec, Przewodniczący Stowarzyszenia Rodzin Katolickich diecezji rzeszowskiej. W latach 1998-2005 pełnił funkcję wójta gminy Czarna.

 

8. Warzecha Jan

Poseł na sejm RP, samorządowiec, przedsiębiorca. Od 1990 do 2007 r. prowadził własną działalność gospodarczą. W 2007 roku został sekretarzem miasta Dębicy, a następnie wicewójtem gminy Dębica. W 2010 r. objął mandat poselski po śp. dr Grażynie Gęsickiej.

 

9. Tymuła Zbigniew

Starosta powiatu mieleckiego, samorządowiec, przedsiębiorca. Zanim w 2014 r. objął funkcję starosty prowadził firmę transportowo-logistyczną. Działa również aktywnie jako członek Rady Społecznej przy Podkarpackim Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie oraz członek komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gawłuszowickiej im. Ks. Adama Kopycińskiego.

 

10. Wróblewska Krystyna

Dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. W latach 2010-2014 radna Rady Miasta Rzeszowa. Z wykształcenia nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

 

11. Szydełko Halina

Prezes Krajowej Akcji Katolickiej, przedstawiciel Polski w Sekretariacie Generalnym Międzynarodowego Forum Akcji Katolickiej (FIAC). Jest również członkiem Rady Katolików Świeckich. Z zawodu jest prawnikiem. Jako radca prawny zajmuje się obsługą prawną podmiotów gospodarczych w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego.

 

12. Miazga Mieczysław

Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, przedsiębiorca. Doświadczony samorządowiec. Pełni funkcję prezesa Zakładów Mięsnych „SMAK” Górno. Działacz sportowy i społeczny.

 

13. Głaz Andrzej

Wójt Gminy Tuszów Narodowy, prowadzi kilkuhektarowe gospodarstwo rolne, ojciec ośmiorga dzieci. Zanim w 2010 r. wygrał wybory na wójta, pracował jako wyższy urzędnik w Urzędzie Skarbowym w Mielcu. Z wykształcenia prawnik.

 

14. Bednarz Jerzy

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego, sekretarz gminy Kamień. Radny powiatu rzeszowskiego kilku kadencji. Pełnił funkcję wicestarosty powiatu. Rekomendowany przez „Solidarność” Rolników Indywidualnych.

 

15. Lasota Ernest

Ekonomista, specjalista w zakresie pozyskiwania środków unijnych. Nauczyciel języka angielskiego.

 

16. Kantor – Kilian Anna

Prawnik, pracowała w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 

17. Kalinka Kamil

Politolog, Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnobrzegu. Jest Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Doktorant na UMCS w Lublinie.

 

18. Frysztak Bernadeta

Wicestarosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego, nauczyciel, samorządowiec. Od lat angażuje się w inicjatywy kulturalne i patriotyczno-historyczne.

 

19. Hara-Pałkowska Monika

Ekonomista, wiceprezes spółdzielni mieszkaniowej w Gorzycach.

 

20. Paul Jerzy

Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, samorządowiec. Prowadził Ośrodek Szkolenia Kierowców.

 

21. Kantor Ewa

Poseł na Sejm RP IV kadencji, nauczycielka. Przedstawicielka Solidarnej Polski. Od 1981 r. działaczka NSZZ „Solidarność”.

 

22. Napieracz Maria

Wicestarosta powiatu mieleckiego, działaczka społeczna, nauczyciel. Od lat działa na rzecz i kieruje przedszkolami na terenie powiatu.

 

23. Jamrozy Dorota

Kierownik Wydziału Żywności Wysokiej Jakości Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim. Organizator imprez związanych z promowaniem lokalnej i zdrowej żywności.

 

24. Wójtowicz Tomasz

Nauczyciel akademicki, pracownik Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Prowadzi również własną działalność gospodarczą. Prezes Stowarzyszenia „Projekt Strzyżów”.

 

25. Żołopa Celina

Urzędnik Wydziału Gospodarki Odpadami w Stalowej Woli.

 

26. Nowak Małgorzata

Wicewójt Gminy Radomyśl nad Sanem, wyższy urzędnik.

 

27. Radomska Marta

Dyrektor Gimnazjum w Rakszawie, nauczyciel.

 

28. Rychlak Sylwia

Radna Rady Miasta i Gminy Nowa Sarzyna

 

29. Bednarz Robert

Starosta powiatu niżańskiego, politolog.

 

30. Weber Rafał

Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli, z wykształcenia prawnik. Wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.