Memoriał Smoleński znowu oblany farbą!

Wczoraj między godz. 17 a 19 po południu nieznany sprawca dokonał zniszczenia stojącego na Placu Mikołajkowów Memoriału Smoleńskiego, oblewając go żółtą farbą. Niestety powtórzyło się zdarzenie sprzed 2,5 miesiąca – zniszczenia są niemal identyczne, jak te z grudnia. Pomnik i leżące u jego podstaw tablice zostały dwukrotnie obrzucone pojemnikami z farbą.

 

Wczoraj między godz. 17 a 19 popołudniu nieznany sprawca dokonał zniszczenia stojącego na Placu Mikołajkowów Memoriału Smoleńskiego, oblewając go żółtą farbą. Niestety powtórzyło się zdarzenie sprzed 2,5 miesiąca – zniszczenia są niemal identyczne, jak te z grudnia. Pomnik i leżące u jego podstaw tablice zostały dwukrotnie obrzucone pojemnikami z farbą.

Sprawca nadal jest nieznany, ale rozmówcy życzliwi idei upamiętnienia ofiar tragedii pod Smoleńskiem sugerują, że policja powinna zwrócić uwagę na osoby związane ze zorganizowaną i bardzo aktywną na portalu Facebook grupą „NIE dla pomnika Lecha Kaczyńskiego w Dębicy”. Nie wykluczone jest także działanie sprawcy na zlecenie osób trzecich.

 

Zniszczenie zostało zgłoszone na policję, która aktualnie bada nagrania z okolicznych kamer monitorujących. Tym razem jednak szanse na znalezienie wandala znacząco wzrosły, ponieważ wczorajszy incydent miał miejsce jeszcze w godzinach dziennych, w związku z czym nagrania z kamer są dużo wyraźniejsze.

 

Świadkowie proszeni są o kontakt z policją lub biurem poselskim.

 

{phocagallery view=category|categoryid=126|limitstart=0|limitcount=0|displayname=0|displaydownload=0}