Zaproszenie na Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów 13 grudnia

Prawo i Sprawiedliwość powiatu dębickiego zaprasza na Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów, który odbędzie się 13 grudnia w Warszawie. Jest on realizacją obywatelskiego prawa do demonstrowania.

 

 

Informacje na temat wyjazdu z Dębicy:

 

kliknij „Więcej”


 

Prawo i Sprawiedliwość powiatu dębickiego zaprasza na Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów, który odbędzie się 13 grudnia w Warszawie. Jest on realizacją obywatelskiego prawa do demonstrowania. Obywatele mają prawo wyrazić swój sprzeciw wobec tego, co dzieje się dziś w Polsce – wobec skandalicznego przeprowadzenia wyborów, wobec naruszania wolności mediów i coraz śmielszego odchodzenia od demokratycznych standardów.


Dla chętnych na wzięcie udziału w marszu organizowany jest wyjazd z Dębicy autokarem w sobotę 13 grudnia spod Dworca PKP w Dębicy o godz.6:00 rano.

Rozpoczęcie marszu: godz. 13:00, plac Trzech Krzyży w Warszawie


Chętnych na wyjazd zapraszamy do biura poselskiego (ul. Kolejowa 28).

Kontakt: 14 6833 833


Tegoroczny marsz ma szczególny kontekst. Dotychczasowe marsze miały przypominać ideę solidarności. Jest to przesłanie, które trwa i które będzie podnoszone w kolejnych latach, ale w tym roku marsz będzie miał także charakter obywatelskiego sprzeciwu wobec tego wszystkiego, co stało się z wyborami samorządowymi.

Dwa główne hasła marszu 13 grudnia to obrona dziennikarzy przed zatrzymaniem w czasie wykonywania obowiązków (dziennikarze zatrzymani w siedzibie PKW) oraz sprzeciw wobec fałszowania wyborów.

Od 4 lat 13 grudnia uczestniczymy w pokojowym marszu w obronie wolności demokracji. Dziś ten marsz jest aktualny jak nigdy. Od 89 r. nie zdarzyło się, by dziennikarze zostali zatrzymani. Pamiętajmy, że to nie pierwszy przypadek, kiedy ta władza narusza wolność prasy – ABW weszła parę miesięcy temu do redakcji WPROST.

Szczególne zaproszenie na marsz skierował do samorządowców  Jarosław Kaczyński. Jest ono wynikiem przeświadczenia, że ludzie, którzy kandydowali, są sprawą wyborów najbardziej zainteresowani. Jest naszym obywatelskim obowiązkiem sprawę wyborów podnosić, a forma demonstracji jest absolutnie dopuszczalna w demokracji. Będziemy szli z biało-czerwonymi różami, które będą symbolem uczciwej Polski z transparentnymi wyborami.


Treść listu Prezesa PiS do samorządowców:


Piszę do Was ten list niedługo po wyborach, które dawały nadzieję na zmianę sytuacji w naszym kraju. Wybory są świętem demokracji. Te wybory byłyby dla nas, dla Polski, wielkim świętem, gdyby nie skandaliczne okoliczności, które im towarzyszyły. Dlatego zapraszam Was 13 grudnia 2014 roku do Warszawy. Nie możemy pozwolić, żeby władza PO-PSL dalej niszczyła nasze państwo i jego instytucje, manipulowała, ograniczała wolność słowa i prawa opozycji, godziła w podstawy demokracji- Uczestniczycie w walce o lepszą przyszłość kraju i ufam, że nie poddacie się w pół drogi. Bez względu na to, jaki wynik osiągnęliście, Polska was potrzebuje. Znaleźliście się na listach Prawa i Sprawiedliwości, bo można Wam zaufać, jesteście patriotami i macie odpowiednie kompetencje, żeby pracować dla Polski – Nadchodzi czas na zmianę. Weźmy razem udział w obywatelskim proteście, który będzie ten zwrot przybliżać. Ekipa rządząca chce zahamować nadchodzące zmiany, używając do tego wszystkich dostępnych narzędzi. Nie możemy się poddać, jesteśmy silnym Narodem, jesteśmy dumnymi Obywatelami, jesteśmy wolnymi Polakami. Już nie raz udowodniliśmy, że potrafimy się jednoczyć w tych przełomowych momentach. Dlatego 13 grudnia, gdy przez ulice Warszawy przejdzie pochód obywatelski, wtedy nie może zabraknąć żadnego z Was. Polacy muszą odzyskać wiarę w to, że dobra zmiana jest możliwa. Wierzę, że tego dnia będziemy razem w Warszawie.


Jarosław Kaczyński

Prezes PiS