Duda oficjalnym kandydatem PiS na prezydenta

Rada Polityczna PiS przez aklamację nominowała Andrzeja Dudę na kandydata na urząd Prezydenta RP.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rada Polityczna PiS przez aklamację nominowała Andrzeja Dudę na kandydata na urząd Prezydenta RP.


Andrzej Duda ma 42 lata, jest posłem do Parlamentu Europejskiego, doktorem nauk prawnych. Był współpracownikiem Lecha Kaczyńskiego, podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Pełnił funkcję wiceministra sprawiedliwości, był członkiem Trybunału Konstytucyjnego i posłem VII kadencji Sejmu.


Oficjalna rekomendacja przy aplauzie zgromadzonych uczestników nastąpiła w Warszawie w sobotę 6 grudnia 2014 roku na posiedzeniu Rady Politycznej, która zgodnie ze statutem może wskazać kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta.


Prezes PiS Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w sobotę tuż po posiedzeniu RP powiedział, że z kandydatem PiS łączy się szansa na zmianę, której potrzebuje Polska. Duda to polityk, który wygra z Komorowskim. Kandydat PiS jest młody i dynamiczny, a do tego jest doświadczonym politykiem. Zapewnił, że jego prezydentura będzie aktywna w sprawach zarówno międzynarodowych, jak i krajowych. Ocenił, że Polsce potrzebny jest prezydent, który rozumie, że został wybrany przez naród.


Kandydat Prawa i Sprawiedliwości podziękował za nominację Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz kierownictwu partii. Wierzę, że w trakcie kampanii uda mi się przekonać Polaków, że Polska potrzebuje właśnie takiej zmiany, którą jest nowa prezydentura. Prezydentura nowej jakości, korzystająca z konstytucyjnych uprawnień i prerogatyw. Prezydentura w granicach konstytucji, a więc także z właściwym rozumieniem współdziałania, współpracy z rządem… – mówił kandydat PiS na prezydenta RP. – …Czeka nas ciężka praca, zaczynamy – to będzie wielkie święto polskiej demokracji …-  zakończył swoje wystąpienie Andrzej Duda.