Andrzej Duda popiera kandydaturę Mariusza Trojana na burmistrza Dębicy

Andrzej Duda – europoseł i kandydat PiS na prezydenta RP oficjalnie poparł Mariusza Trojana – kandydata Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Dębicy podczas spotkania, które odbyło się w piątek 21 listopada w Biurze Poselskim posła Jana Warzechy w Dębicy.


 

Andrzej Duda – europoseł i kandydat PiS na prezydenta RP oficjalnie poparł Mariusza Trojana – kandydata Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Dębicy podczas spotkania, które odbyło się w piątek 21 listopada w Biurze Poselskim posła Jana Warzechy w Dębicy.

https://www.youtube.com/watch?v=n3ByMgqC9Pg

Podczas konferencji prasowej Andrzej Duda odpowiadał m.in. na pytania związane z aktualną sytuacją w kraju. Odniósł się do zachowania władz, lekceważącej postawy prezydenta Bronisława Komorowskiego wobec skandalu z PKW w roli głównej. – To dramatyczny moment dla polskiej demokracji, bo wielu Polaków, widząc ten chaos i zakłamania czuje się zniechęconych – mówił Andrzej Duda. – Chciałbym jednak mimo to gorąco zachęcić wszystkich dębiczan do pójścia na drugą turę wyborów i zagłosowania na mądrego kandydata. Mądrego i rozsądnego, którym bez wątpienia jest pan Mariusz Trojan.

Europoseł poparł także kandydaturę Mariusza Trojana na burmistrza Dębicy i zachęcił mieszkańców Dębicy do głosowania na niego podczas II tury wyborów. – Pan Mariusz ma całkowite poparcie PiS, również w osobie prezesa Jarosława Kaczyńskiego – zapewnił Duda. –Bierzemy za niego pełną odpowiedzialność i jesteśmy przekonani, że idealnie nadaje się do tej funkcji. Ma doświadczenie samorządowe, menadżerskie, był przedsiębiorcą, jest gotów służyć dobru publicznemu.

Po konferencji prasowej europoseł Andrzej Duda, poseł Jan Warzecha i Mariusz Trojan złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą Ryszarda Siwca – dębiczanina, który na znak protestu przeciwko inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację dokonał aktu samospalenia podczas obchodów Centralnych Dożynek w Warszawie 8 września 1968 r. W 2009 r. podczas obchodów 100-lecia urodzin R. Siwca poseł Andrzej Duda reprezentował w Dębicy ówczesnego prezydenta RP – Lecha Kaczyńskiego.

 

Andrzej Duda (ur. 16 maja 1972 w Krakowie) – polski prawnik, nauczyciel akademicki, od 2006 do 2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, były podsekretarz stanu wKancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, były członek Trybunału Stanu, poseł na Sejm VII kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

 

{phocagallery view=category|categoryid=122|limitstart=0|limitcount=0|displayname=0|displaydownload=0}