Inauguracja Kampanii samorządowej Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi. Prezentacja Deklaracji Samorządowca.

Skrót wystąpienia Prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

 

fot. https://www.facebook.com/kppis

 

– Polska potrzebuje zmiany na lepsze i są na to szanse.
– Słuchać ludzi i służyć ludziom to nasza misja w tych wyborach.
– Ostatnie trzy lata spędziliśmy na podróżach po Polsce. Byliśmy we wszystkich powiatach. Słyszeliśmy co ludzie mówią o swoich troskach.
– Właśnie z tych wyjazdów zrodził się nasz program, ale także nasza Deklaracja Samorządowca Prawa i Sprawiedliwości, to zobowiązanie do służby. Tą Deklarację podpisze każdy samorządowiec kandydujący z list Prawa i Sprawiedliwości.

-Nasza Deklaracja to także zespół postulatów wobec rządu. Potrzebne są zmiany w prawie, które wzmocnią demokrację bezpośrednią. Ta zmiana potrzebna jest w samorządach, bo są one wartością samą w sobie.

– Dobre władze samorządowe mogą zrobić bardzo dużo dla służby zdrowia, ale obecny system jest do zmiany przez rząd. Dobre władze samorządowe mogą zrobić bardzo dużo dla służby zdrowia, ale obecny system jest do zmiany przez rząd. Rząd musi zmienić chory system NFZ.

– Rządy PO i jej sojuszników to prawdziwy pokaz niekompetencji ignorancji, korupcji. PO jest formacją antysamorządową, bo klika to nie samorząd.

– Dotychczasowy rząd był głęboko chory, ale mamy nowy rząd i potwierdza się powiedzenie, że zawsze może być gorzej. Odrzucono zasadę merytoryczności przy doborze kandydatów, to kpina z Polski.

– Dzisiejszej władzy chodzi o wywołanie w Polsce awantury. PiS awantury nie chce i do niej nie dopuści i nie da się do niej wciągnąć.

– Będziemy pokazywali, że Polską można rządzić inaczej, że można rządzić pro publico bono.

– Deklaracja to jest zobowiązanie do służby i ciężkiej pracy. Od tej pracy zależy wiele dla naszej Ojczyzny.