Marszałek woj. podkarpackiego – Władysław Ortyl pełnomocnikiem PiS w okręgu rzeszowskim

1 lipca 2014 r. Komitet Polityczny PiS powołał byłego wiceministra Rozwoju Regionalnego i senatora, a aktualnie marszałka województwa podkarpackiego na pełnomocnika PiS w okręgu nr 23 – rzeszowskim.

 

 

 

 

 

 


 

 

1 lipca 2014 r. Komitet Polityczny PiS powołał byłego wiceministra Rozwoju Regionalnego i senatora, a aktualnie marszałka województwa podkarpackiego na pełnomocnika PiS w okręgu nr 23 – rzeszowskim.

Ten okręg wyborczy do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miast na prawach powiatu, czyli Rzeszów i Tarnobrzeg oraz powiatów: dębickiego, kolbuszowskiego, leżajskiego, łańcuckiego, mieleckiego, niżańskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, stalowowolskiego, strzyżowskiego i tarnobrzeskiego.

Nowy pełnomocnik został wyłoniony w związku z upłynięciem kadencji poprzedniego zarządu okręgu oraz objęciem mandatu europosła przez Stanisława Ożoga.

Oto jaką opinię na temat nowego pełnomocnika wyraził europoseł Tomasz Poręba – członek Komitetu Politycznego:

Komitet Polityczny PiS dokonał bardzo dobrego wyboru. Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości postawiło na marszałka Ortyla, który bardzo godnie i dobrze prowadzi sprawy województwa. To bardzo dobra decyzja. Jestem przekonany, że przełoży się to na skuteczne działanie Prawa i Sprawiedliwości w regionie. Przed nami wybory samorządowe, w których Prawo i Sprawiedliwość musi wystawić bardzo silne listy, tak aby utrzymać władzę w województwie i znacznie zwiększyć swoją reprezentację na wszystkich szczeblach samorządu. Władysław Ortyl to osoba bardzo doświadczona i ceniona, która – jestem pewien – dobrze przygotuje PiS do kolejnych czekających nas wyborów. Osobiście bardzo się z tej nominacji cieszę.


Opinię posła Poręby podziela również poseł Jan Warzecha.


Z kolei Władysław Ortyl podkreśla, że decyzja Komitetu Politycznego zapadła w bardzo ważnym dla niego momencie. – Jest to pewne powierzenie misji, która musi być do końca wykonana, bo spraw do zrobienia w samorządzie jest jeszcze bardzo dużo, w tym m.in. Regionalny Program Operacyjny. Jak widać z zachowań niektórych radnych, jesteśmy już w trakcie kampanii wyborczej. Myślę, że to połączenie w jednym ręku zadań politycznych i merytorycznych dobrze się przysłuży rozwiązywaniu tych wszystkich wyzwań, które stoją przed samorządem województwa.