Dzisiejsza Polska to państwo silne wobec słabych i słabe wobec silnych

Prezes Jarosław Kaczyński gościł pod Tatrami, gdzie mówił w m.in o wartościach w kontekście nauczania bł. Jana Pawła II

 

Prezes Jarosław Kaczyński gościł pod Tatrami, gdzie mówił w m.in o wartościach w kontekście nauczania bł. Jana Pawła II:

Jesteśmy w Tatrach. W polskich Tatrach, które ukochał Ojciec Święty Jan Paweł II. Góry, które symbolizują to co w nas, Polakach najlepsze. Góry, to siła, trwanie w tradycji i wierność. Tatry są też symbolem fundamentu, skały na której buduje się solidną, prawdziwą  i silną wspólnotę. Uczciwe i sprawiedliwe państwo może być zbudowane tylko na skale – tą skałą są wartości. To jest moment żeby przypomnieć, że w 1989 roku Polacy wybrali. Wybrali wspólnotę i wartości. Wydawało nam się wszystkim że będzie to państwo zgodne z ideałami Solidarności i przede wszystkim z marzeniem Jana Pawła II. Polska miała być nowym sercem Europy, to my mieliśmy pokazać Europie, że zawsze jeden z drugim, a nie jeden przeciwko drugiemu.

Ostatnie lata, szczególnie minione 6 i pół roku, pokazują nam, że to się nie udało. Że polityka nie oparta na wartościach, robiona tylko od sondażu do sondażu i nastawiona na zysk władzy, rujnuje wspólnotę, blokuje rozwój i odbiera nam szansę. Dzisiejsza Polska to państwo silne wobec słabych i słabe wobec silnych. Duch, który ma odnowić oblicze naszej ziemi jest nam wciąż bardzo potrzebny. Wszyscy doskonale czujemy, że tak jak mówił Ojciec Święty nadchodzi czas próby polskich sumień. Tylko od nas zależy czy te, porzucone ideały i marzenia wielkiego Polaka oraz nas wszystkich, się spełnią.
My zbudujemy państwo, które zapewni Polakom pewną, godną pracę. Bez strachu o przyszłość i bez ciągłego widma bezrobocia. Pracę która da godne życie i jednocześnie pozwoli rozwijać więzy rodzinne, te najważniejsze relacje w naszym życiu.

Te marzenia milionów Polaków i Ojca Świętego, że te ideały Solidarności się spełnią. Wystarczy tylko żebyśmy się nie obawiali, nie lękali się, razem zrobimy ten pierwszy krok.  Bo to są nasze wartości, bo to jest nasza Polska i musi być zbudowana na skalę.

 

http://tatry.pl/?strona,docid,pol,glowna,1798,0,7042,_jaroslaw_kaczynski_lider_pis_z_wizyta_na_podhalu,ant.html