Przemówienie Posła Jana Warzechy na uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia „Żołnierzy Wyklętych”

Szanowni uczestnicy dzisiejszej uroczystości!

Należałoby przypomnieć, że marzeniem polskiego podziemia niepodległościowego, celem żołnierzy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość była walka o Polskę wolną, suwerenną i wprowadzenie demokracji na wzór Europy Zachodniej.

 

Szanowni uczestnicy dzisiejszej uroczystości!

Należałoby przypomnieć, że marzeniem polskiego podziemia niepodległościowego, celem żołnierzy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość była walka o Polskę wolną, suwerenną i wprowadzenie demokracji na wzór Europy Zachodniej.

 

 Nie jest dla nikogo tajemnicą, że przywieziony z Moskwy marionetkowy rząd PKWN na podstawie uchwalanych przez siebie dekretów poddawał represjom i pacyfikował polskie społeczeństwo.

Dlatego pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu była walka o przeprowadzenie uczciwych wyborów powszechnych do nowego Sejmu Ustawodawczego.

 

Niestety, tego celu nie udało się osiągnąć. Jak wiemy wybory w styczniu 1947 roku zostały przez komunistów sfałszowane.

Czego obawiali się żołnierze niezłomni?

Obawiali się nowej okupacji sowieckiej i tego co miało miejsce w Rosji Sowieckiej przed wojną: obozów, terroru, głodu, zakłamaniaObawiali się i słusznie nowego Katynia.

 

Wiedzieli, że Stalin na Ukrainie doprowadził do sowietyzacji  skutkiem czego był Wielki Głód, w wyniku którego zmarło co najmniej 3,5 mln ludzi. Komuniści nigdy nie przyznali się do jego wywołania, ani istnienia. Nie przyznali się również do zbrodni katyńskiej.

 

Szanowni Państwo!

Co powiedzieliby dziś żołnierze wyklęci, gdyby włączyli telewizor i zobaczyli w okresie stagnacji gospodarczej, narastającego lawinowo bezrobocia wynoszącego ponad 14 procent, a wśród absolwentów szkół sięgającego 30 procent, w dobie zwolnień grupowych, katastrofy demograficznej, afery goniącej aferę zamiatanej pod dywan, gdyby zobaczyli w telewizji publicznej tzw. zastępcze tematy dyżurne: mama Madzi, związki partnerskie i homoseksualne, sprawa Pistoriusa?

 

Odpowiedzmy sobie na pytanie, co by powiedzieli Żołnierze Wyklęci, gdyby usłyszeli, że polski rząd oddał w ręce Rosji śledztwo w sprawie tragedii smoleńskiej z 2010 roku?

Tragedii w wyniku której zginęło 96 Polaków: w tym Prezydent urzędujący i  prezydent na uchodźstwie, 3 wicemarszałków, 12 posłów, 2 senatorów, 10 generałów, w tym 5 dowódców poszczególnych rodzajów sił zbrojnych.

 

Jak zareagowaliby żołnierze niezłomni, gdyby usłyszeli, że polska telewizja publiczna nie chce wyświetlić filmu Anatomia Upadku naszej rodaczki – Polki Anity Gargas, który to poprzez relacje świadków demaskuje raporty  Anodiny i Millera i inne kłamstwa oraz zamazywanie dowodów w sprawie.

 

Nietrudno przewidzieć ich reakcje gdyby zobaczyli, że  polska telewizja reklamuje kłamliwy film pod tytułem Śmierć Prezydenta na National Geographic, hańbiący mundur polskiego generała, który pokazuje wersję wydarzeń według koncepcji Putina i Anodiny.

Zapewne zapytaliby, DLACZEGO NAM TO ROBICIE!?

A może wykrzyczeliby:

OBUDĹš SIĘ POLSKO!!!

Zdjęcia z uroczystości