I rocznica tragedii smoleńskiej

Z inicjatywy członków Prawa i Sprawiedliwości z powiatu dębickiego mszą św. w Sanktuarium Matki Boskiej w Zawadzie uczczono pamięć 96-ciu ofiar katastrofy smoleńskiej. Mszę św. w intencji ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, małżonki Marii i pozostałych ofiar katastrofy odprawił kustosz Sanktuarium ks. proboszcz Józef Książek.

Minął rok od tragedii smoleńskiej. 10 kwietnia 2010 r. o godz. 8.41 Prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria oraz kilkadziesiąt najważniejszych osób w państwie polskim zginęło w katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem. Polska straciła wielkiego Polaka, patriotę, jakim był Lech Kaczyński i dużą część elity politycznej w miejscu, gdzie 70 lat wcześniej wymordowano kwiat polskich oficerów i inteligencji II RP. 

Z inicjatywy członków Prawa i Sprawiedliwości z powiatu dębickiego mszą św. w Sanktuarium Matki Boskiej w Zawadzie uczczono pamięć 96-ciu ofiar katastrofy smoleńskiej. Mszę św. w intencji ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, małżonki Marii i pozostałych ofiar katastrofy odprawił kustosz Sanktuarium ks. proboszcz Józef Książek. Uczestniczyło w niej 7 pocztów sztandarowych, kombatanci, poseł Jan Warzecha, starosta Władysław Bielawa, samorządowcy z powiatu dębickiego oraz liczni wierni.

{phocagallery view=category|categoryid=77|limitstart=0|limitcount=0}