Konwencja Wyborcza w Dębicy z udziałem Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński spotkał się w sobotę 27 listopada z mieszkańcami Dębicy w wypełnionym po brzegi Domu Kultury Śnieżka, wspierając i prosząc o poparcie w wyborach 5 grudnia kandydata na burmistrza Pawła Wolickiego.

Jarosław Kaczyński spotkał się w sobotę 27 listopada z mieszkańcami Dębicy w wypełnionym po brzegi Domu Kultury Śnieżka, wspierając i prosząc o poparcie w wyborach 5 grudnia kandydata na burmistrza Pawła Wolickiego.

W swoim przemówieniu podkreślił zasługi byłego burmistrza – zrealizowane za jego kadencji inwestycje miejskie na kwotę około 120 mln złotych, docenił efekty starań i duży udział środków pozyskanych z zewnątrz na te inwestycje. Pochwalił burmistrza za wykonanie ważnych z punktu widzenia programu partii i oczekiwań mieszkańców zadań społecznych i socjalnych jak: budowa wodociągów i kanalizacji, oddanie klubu seniora, kilku świetlic środowiskowych dla dzieci z osiedli o zabudowie blokowej, wielu placów zabaw, boisk ze sztuczną nawierzchnią, rozbudowę basenu i innych. 

Największe emocje wyzwoliło stwierdzenie byłego premiera, kiedy nazwał dymisje burmistrza za godną człowieka honoru, gdy Rada Miejska nie pozwoliła mu realizować zaplanowanych i odważnych inwestycji. Pełna sala uczestników konwencji przyjęła to stwierdzenie gromkimi i długimi brawami. 

Przed przyjazdem prezesa Prawa i Sprawiedliwości, przemówienie na temat aktualnej sytuacji gospodarczej wygłosił wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Konwencje wyborczą prowadził poseł Jan Warzecha, który po przywitaniu gości podziękował za poparcie w I turze wyborów i uznał ostatnie wybory za sukces Komitetów lokalnych Prawa i Sprawiedliwości. Poseł i zarazem przewodniczący PiS Powiatu Dębickiego mówił: „Pan Paweł Wolicki w I turze wyborów pokonał 6 innych kandydatów, uzyskując poparcie 37 %. W II turze rywalizuje w wyborach na Burmistrza Miasta Dębica z pełniącym obowiązki burmistrza kandydatem Platformy Obywatelskiej Mariuszem Szewczykiem, który otrzymał w I turze 16 procent głosów mniej, czyli 21 %. Pragnę wszystkim Państwu podziękować za czynny udział w wyborach poprzez fakt kandydowania i ten bardziej bierny, ale również ważny, którym daliście wyraz poparcia, głosując na naszych kandydatów. Proszę Państwa, gdyby zsumować procenty poparcia Komitetu PiS i Komitetu Poparcia Pawła Wolickiego otrzymamy 37 % głosów oddanych na naszych radnych w mieście, a dało nam to 9 mandatów w 21 osobowej Radzie Miejskiej. W powiecie nasi kandydaci otrzymali poparcie 28,5% co nam daje 10 mandatów. Nasz dotychczasowy koalicjant zdobył 6 mandatów. Rada liczy 25 osób. Do Sejmiku przeszedł nasz kandydat Czesław Łączak i niewiele zabrakło Przemysławowi Wojtysowi. Drodzy Państwo, w wyniku ostatnich wyborów będziemy mieli 45-ciu radnych w gminach, powiecie i sejmiku. Jest to 13 radnych więcej niż w wyborach 2006 roku, kiedy to zdobyliśmy 32 mandaty radnych. Mamy dobrą zdolność koalicyjną i trzeba robić wszystko żebyśmy ją mądrze wykorzystali i zagospodarowali. Mamy dobrą radę dla miasta i za chwilę nasz kandydat Paweł Wolicki potwierdzi
to w swojej wypowiedzi. Gratuluję wszystkim, którzy zdobyli mandat samorządowca i serdecznie dziękuję tym, którzy kandydując przyczynili się do bardzo dobrego naszego wyniku wyborczego”.

 

– ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI –

 

Po jej zakończeniu wielu uczestników czekało kilkanaście minut, aby otrzymać autograf prezesa i zrobić sobie wspólne zdjęcie. 

Miesiąc listopad obfitował w odwiedziny naszego miasta przez tak wielu parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, gdyż 6 listopada w uroczystościach poświęcenia sztandaru tej partii uczestniczyło ich siedmiu oraz Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński. Na sobotnią konwencję przybyli oprócz prezesa partii i wicemarszałka Sejmu: przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS – Joachim Brudziński, poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba, były wiceminister Rozwoju Regionalnego senator Władysław Ortyl, senator Zdzisław Pupa, poseł
Kazimierz Moskal, poseł Andrzej Szlachta, sekretarz Rady Politycznej PiS- Krzysztof Sobolewski i lokalni samorządowcy.