Wybory do Zarządu PiS

W niedzielę 28.09.08 roku zgodnie z Zarządzeniem Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wydanego ze względu na kończącą się kadencyjność władz w terenie odbyły się wybory do Zarządu Powiatowego PiS w Dębicy i wybory przewodniczących zarządów PiS we wszystkich siedmiu gminach powiatu dębickiego.

 

W niedzielę 28.09.08 roku zgodnie z Zarządzeniem Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wydanego ze względu na kończącą się kadencyjność władz w terenie odbyły się wybory do Zarządu Powiatowego PiS w Dębicy i wybory przewodniczących zarządów PiS we wszystkich siedmiu gminach powiatu dębickiego.

Wybory rozpoczęto od odsłuchania w postawie stojącej hymnu Prawa i Sprawiedliwości. Podczas zebrania na dużym ekranie wyświetlano duże hasło: „Wsparci siłą jedności dokonamy więcej”. To właśnie na jedności szczególnie zależy dotychczasowemu szefowi partii w powiecie Janowi Warzecha.

W bieżącym roku przybyło nam 82 członków i cieszy mnie to, bo są to wartościowi ludzie, a najbardziej cieszy fakt, że mamy w naszych szeregach 23 osoby, które wkrótce powołają Forum Młodych PiS. Są to osoby w wieku poniżej 28 lat – powiedział przewodniczący PiS w powiecie dębickim Jan Warzecha. Na Powiatowe Zebranie Członków przybyli zaproszeni goście i zarazem obserwatorzy tych wyborów, poseł Stanisław Ożóg, który jest Przewodniczącym Zarządu Okręgu nr 23, poseł Kazimierz Moskal – wiceprzewodniczący Zarządu Okręgu i Krzysztof Sobolewski – kierownik działu struktur partii.

Kilka tygodni temu wyłoniono na spotkaniach przedwyborczych we wszystkich siedmiu gminach kandydatów do zarządów z terenu, a w niedzielę spośród tych kandydatów wyłaniano w drodze tajnego głosowania członków zarządów i ich przewodniczących. Sekretarzy i skarbników w gminach wybiorą sami członkowie zarządów na oddzielnych zebraniach.

Przewodniczącymi zarządów PiS w gminach zostali w kolejności według liczebności członków:
Jan Warzecha- gmina miasto Dębica
Marian Warchał- gmina Brzostek
Marek Jaskółka- gmina wiejska Dębica
Jerzy Sasak-gmina Czarna
Sławomir Łanucha- gmina Żyraków
Waldemar Zima- gmina Pilzno
Adam Pawlik-gmina Jodłowa

Zarząd Powiatowy będzie liczył 11 osób. Wszyscy przewodniczący zarządów gminnych wchodzą automatycznie do Zarządu Powiatowego. Na zebraniu wybrano także 4 -osobowy skład Zarządu Powiatowego do którego weszli:
Paweł Wolicki- gmina miasto Dębica,
Jerzy Gągała- gmina miasto Debica,
Kazimierz Sarna- gmina Brzostek,
Czesław Łączak-gmina Żyraków.
Za tydzień spośród tej jedenastki zostanie wybrany Przewodniczący Zarządu Powiatowego, Sekretarz i Skarbnik. Kto nim będzie? O tym zadecyduje cały skład Zarządu Powiatowego.

Do zarządów gminnych PiS weszli: Gmina Miasto Dębica: Andrzej Bal, Jan Kowalski, Roman Krawczyk Stanisław Leski i Jan Warzecha Gmina wiejska Dębica: Marek Jaskółka, Agnieszka Matłok, Zbigniew Matłok, Aneta Pazdan, Stanisław Przybyłowicz Gmina Brzostek: Stanisława Błoniarz, Kazimierz Sarna, Edward Pacana, Marian Warchał i Jan Wesołowski Gmina Czarna: Czesław Buch, Henryk Ćwik, Leszek Dziedzic, Danuta Gońka, Jerzy Sasak Gmina Żyraków: Paweł Jarosz, Jacek Kędra, Tadeusz Kulas, Sławomir Łanucha i Edward Mika Gmina Pilzno: Grzegorz Nicoś, Marian Solecki, Waldemar Zima Gmina Jodłowa: Jacek Ćwikła, Józef Kita, Adam Pawlik